STRONA GŁÓWNA

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy na podium. Klasa II b zajęła trzecie miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe - średnie. Wielkie brawa!

 Ubiegłoroczna nagroda pozwoliła sfinansować miasteczko rowerowe, gdzie nasi uczniowie zdają egzaminy na kartę rowerową. Tegoroczną nagrodę przeznaczymy na doposażenie miasteczka.

 

ZDJĘCIA

 


 

 

Dzisiaj po raz 8 ruszyła akcja Rowery Maj. Chociaż pogoda nie dopisuje, to spora część naszej szkolnej społeczności zamieniła auta na rowery i hulajnogi. Zachęcamy wszystkich do wspólnego udziału

 

 

 

 

 

 

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.