STRONA GŁÓWNA

 
   

Z ARCHIWUM - NASI ABSOLWENCI

   
   
   
   

 

Razem na Święta

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.

W tej edycji (grudzień 2019 roku) do naszej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 10 tys. zgłoszeń!

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji.

Dziękujemy za dzielenie się dobrem i wspieranie innych!

 

 

Z poważaniem

Anna Ostrowska 

Rzecznik Prasowy MEN

   

 

V Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy "Ryś"

 

Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy V Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy "Ryś" dla klas 6-8 Szkoły Podstawowej. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Kuratorium w Gdańsku. Tematem przewodnim naszego konkursu jest  "Woda - źródłem życia".
Termin konkursu: 18 marca 2020 roku, o godzinie 10:00.
Termin zgłoszeń upływa 29 lutego 2020 roku.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z regulaminem naszego konkursu.
 

Poniżej przesyłam załącznik.


Z poważaniem
Dorota Puchalska
koordynator V Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego "Ryś"
Szkoła Podstawowa nr 77 w Gdańsku

 

ZAŁĄCZNIK 

  

STRONA   

   

 

Wspólne granie daje wiele radości.  Brawo dla 6c!

 

Bogdan Derkowski

 

FILM   

   

 

„Gdzie jest Święty Mikołaj”

 

Zakończyliśmy realizację projektu eTwinning „Gdzie jest Święty Mikołaj”. Przez trzy tygodnie grudnia świetnie sią bawiliśmy szukając miejsc, w których mógł ukryć się Mikołaj. Zapraszamy na stronę projektu – można zmierzyć się z zagadkami, nad którymi my się trudziliśmy.

https://twinspace.etwinning.net/100154/home

 

Opiekun projektu: Danuta Waszak

   

 

Lekcja matematyki z samochodami sterowanymi

 

W dniu dzisiejszym na lekcji matematyki, której temat to „Prędkość, droga i czas”, klasa 6 b wybrała się na salę gimnastyczną, gdzie na uczniów czekała niespodzianka – samochody sterowane. Zaczęliśmy od wyznaczenia tras przejazdu dla naszych aut. Uczniowie w grupach mierzyli czas, w jakim samochód przejechał wyznaczony dystans. Wszystkie wyniki zostały zapisane na specjalnie przygotowanych kartkach. Po wykonaniu wszystkich pomiarów, zadaniem uczniów było wyznaczenie prędkości samochodów. Poza świetną zabawą uczniowie utrwalili sobie sposób obliczania prędkości oraz zamianę jednostek z m/s na km/h.

Katarzyna Dąbrowska

 

 

ZDJĘCIA   

   

 

Razem na Święta

 

Nasza szkoła bierze udział w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na Święta". Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach programu zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt, kiermasz świąteczny oraz przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych.

   

 

"Świąteczna bombka"

 

17 grudnia w Pałacu Młodzieży odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Świąteczna bombka" dwóch uczniów z klasy 2a zajęło 1 i 3 miejsce w kategorii wiekowej 7-9 lat . Byli to : Bartek Piechota, który wygrał te kategorie wiekową i zajal pierwsze miejsce oraz Juliusz Łosinski, który zajął 3 miejsce. Prac konkursowych było bardzo dużo , jury miało problem z wytypowaniem najpiękniejszej bombki. Tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszych uczniów i bardzo Im gratulujemy

Małgorzata Kotwica

 

ZDJĘCIA   

   

 

Kiermasz świąteczny

W dniach 13-14 grudnia gościliśmy w naszej szkole Panią Martę z Warsztatów Terapii Zajęciowej Tratwa. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli podopiecznych Tratwy.

 

ZDJĘCIA   

   

 

Krav Maga

 

Dnia 10.12.2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty z procedur bezpieczeństwa i samoobrony Krav Maga prowadzone przez klub FitLuck. Uczniowie klas IV-VIII uczyli się jak radzić sobie w różnych niebezpiecznych sytuacjach by mogli zadbać o własne bezpieczeństwo i osób im bliskich. Wszyscy byli bardzo zaangażowania a pani instruktor zapewniła mnóstwo dobrej energii i świetną zabawę!

 

ZDJĘCIA   

   

 

„Wylosuj Anioła"


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Wylosuj Anioła”, prowadzonej w ramach współpracy z fundacją „Gdy Liczy się Czas”. Udział w akcji polegał na przygotowaniu kartek z życzeniami dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. Udało nam się zebrać mnóstwo pięknych kartek ze słowami wsparcia dla chorych dzieci.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy!

ZDJĘCIA   

   

 

Bohater Dnia

 

W poniedziałek 9 grudnia w klasie zero Bohaterem Dnia była Natalka oraz jej tata. Pan Łukasz Skorupa jest lekarzem, który pomaga ludziom i lata helikopterem. Przeprowadził z córką wspaniały pokaz. Dzieci uczyły się przede wszystkim prawidłowego wzywania pomocy przez telefon, zachowania w razie utraty przytomności oraz reanimacji oddechowo-krążeniowej. Dziekujemy za lekcję, która może kiedyś ratować ludzkie życie.

Wychowawcy zerówki

 

 

ZDJĘCIA   

   

 

Witaj Mikołaju

 

ZDJĘCIA   

   

 

Maraton Pisania Listów w obronie Yasaman Aryani

 

105 listów! Tyle listów udało nam się napisać 4 grudnia w obronie praw człowieka. W akcji wzięli udział przede wszystkim uczniowie klas 6-8, którym serdecznie dziękujemy za chęci i zaangażowanie!

 

ZDJĘCIA   

   

 

Stypendia Prezydenta Miasta Gdańska przyznane!

 

 

 

Z dumą gratulujemy naszym uczniom, którym przyznano stypendia Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019.
Są to: Jakub z klasy 6a, Weronika z klasy 6b, Magda z klasy 7a, Nina z klasy 7b. Wśród wyróżnionych osób jest również troje absolwentów - Agata z klasy 8b, Nadia z klasy 8c oraz Janek z 3b gimnazjum.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

   

 

Największa Lekcja WF'u

 

4 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w Największej Lekcji WF'u zorganizowanej na stadionie Ergo Arena. Mieliśmy możliwość spotkać wybitnych sportowców, potrenować piłkę ręczną z Arturem Siódmiakiem i sprawdzić swoje sportowe umiejętności. Wróciliśmy do szkoły pozytywnie zmęczeni i pełni energii.

 

ZDJĘCIA   

   

 

WYGRALIŚMY ogólnopolski konkurs czytelniczy #cojaczytam!


Kampania Bitki literackie przeprowadzona przez uczniów klasy Va zwyciężyła w kategorii 9-14 lat. Jury tak uzasadniło swój werdykt: "za pomysł, jakość stworzonych materiałów, przygotowanie i grę aktorską uczniów i uczennic. Za uśmiech i poczucie, że wymyślanie i przygotowywanie kampanii było dla nich świetną zabawą". Bardzo dziękujemy Jury za docenienie naszej pracy i wszystkim przyjaciołom Bitek za wsparcie tej inicjatywy na portalach społecznościowych - to dzięki Wam dotarliśmy do ponad 5000 odbiorców!

Bitki literackie pokazały niezwykły potencjał tkwiący w uczniach naszej szkoły - umiejętność doskonałej współpracy pomimo rywalizacji, świetnej organizacji pracy własnej i grupowej, fantastyczne wyczucie oczekiwań odbiorców, zdolności wokalne, aktorskie, ale przede wszystkim miłość do książek. Mamy wspaniałe dzieci!

koordynator projektu Lucyna Rojek

 

ZDJĘCIA   

   

 

Andrzejki

 

 

29 listopada uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego przygotowali i przeprowadzili dla swoich kolegów i koleżanek dzień wróżb andrzejkowych.

 

 

 

 

ZDJĘCIA   

   

 

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a czy Mikołaj wyruszył już w drogę, czy zdąży na czas?

 

Grupa uczniów z klasy 6a stara się go odnaleźć w ramach projektu eTwinnning „Gdzie jest Święty Mikołaj?”. Szukamy go na podstawie informacji pozostawionych przez uczniów z całej Polski. Sami tez przygotowaliśmy kilka zagadek ze wskazówkami. Kto pierwszy odnajdzie Mikołaja – okaże się pod koniec grudnia.

ZDJĘCIA   

 

 


 

AKCJA WYLOSUJ ANIOŁA – WYŚLIJ KARTKĘ DO DZIECKA W SZPITALU ONKOLOGICZNYM

 

Akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.
Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Akcja jest prosta – my wysyłamy kartki, dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuję tę kartkę.

Klasa 3a już przygotowuje kartki, ....a wy?

ZDJĘCIA   

   

 

Erasmus+

 

Od poniedziałku 25 listopada gościmy w naszej szkole partnerów projektowych z Rumunii, Francji i Włoch w ramach projektu Erasmus+. Dzisiaj, drugiego dnia wspólnych działań, odwiedziła nas Prezydent Gdańska - Pani Aleksandra Dulkiewicz. Dla wszystkich były to niezapomniane i wyjątkowe chwile!

 

ZDJĘCIA

FILM   

   

   

 

MARATON PISANIA LISTÓW Z AMNESTY INTERNATIONAL
4 GRUDNIA
GDZIE: BIBLIOTKA SZKOLNA
KIEDY: 08.00-16.00
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ: KAŻDY!

Przyłączamy się do Maratonu Pisania Listów organizowanego co roku przez Amnesty International, organizację walczącą o przestrzeganie praw człowieka na całym świecie. W bibliotece szkolnej będzie można napisać list w obronie Yasaman Aryani z Iranu, która w tym roku została skazana na 16 lat więzienia za nawoływanie do wolności wyboru w kwestii noszenia przez kobiety zasłony na twarz (tzw. hidżabu).
Wszystkie materiały, szablony listów, pomocne słownictwo (list można napisać w jęz. polskim lub angielskim) będą dostępne na miejscu.
Maraton jest otwarty dla wszystkich: uczniów, rodziców, znajomych, mieszkańców osiedla. Znajdźmy trochę czasu w naszym codziennym zabieganiu i zaapelujmy do władz Iranu aby uwolniły Yasaman!
Serdecznie zapraszamy!!!

https://maraton.amnesty.org.pl/7097-sp-nr-77#events

 


Maraton Pisania Listów w obronie Yasaman Aryani rozpoczęty!

ZDJĘCIA   

   

 

Dzień kredki

 


22 listopada dzieci z klas młodszych uczciły Dzień kredki wspólnym kolorowaniem podczas przerwy.

 

Mały Samorząd Uczniowski

 

 

ZDJĘCIA   

   

 

Czasem uśmiech, czasem łza

 

Dynamiczne, szczere i ekspresyjne - tak w wielkim skrócie można opisać artystyczne zmagania Va. Klasa obejrzała wystawę duńskiej ilustracji dziecięcej zaprezentowaną w ramach obchodów 14. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów w Nadbałtyckim Centrum Kultury, a następnie wzięła udział w warsztatach "Czasem uśmiech, czasem łza" prowadzonych przez ilustratorkę książek dziecięcych i twórczynię lalek Grażynę Rigall. Przyglądaliśmy się różnym zmianom i przeciwstawnym emocjom, takim jak gniew - spokój, strach - odwaga, a potem nadaliśmy im własną formę. Wyszły prawdziwe cuda!

ZDJĘCIA   

   

 

Dzień Tumbo

 

21 listopada po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Tumbo, czyli dzień solidarności z dziećmi i młodzieżą w żałobie. Tumbo to imię słonika, który jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej. W tym dniu przyszliśmy do szkoły ubrani na pomarańczowo, jako symboliczne nawiązanie do koloru słonika Tumbo i jako znak solidarności z dziećmi, które przeżywają żałobę po stracie najbliższych osób. Dodatkowo każdy uczeń i pracownik szkoły otrzymał wyciętego z papieru słonika, którego mógł przykleić do ubrania.

W tym dniu odbył się kiermasz ciast przygotowanych przez rodziców naszych uczniów.  Cały dochód ze sprzedaży przekazany został do puszki Fundacji Hospicyjnej, z przeznaczeniem na pomoc materialną i psychologiczną dla Osieroconych Dzieci.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych ciast na kiermasz, uczniom klas VII a, VII b, VIII a i VIII b za pomoc w sprzedaży ciast, oraz wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za hojność.

Jednocześnie informujemy, że puszka, do której zbieraliśmy pieniądze będzie w szkole do  3 grudnia, więc gdyby ktoś jeszcze chciał wesprzeć Fundację Hospicyjną i pomóc Dzieciom Osieroconym, to zapraszamy do Sekretariatu.

   

Katarzyna Dąbrowska

Agnieszka Kowalczyk

Joanna Mioduszewska

Agata Świątek

 

ZDJĘCIA   

   

 

Szanowni Państwo,

 

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

 

Z poważaniem

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEN

   

 

Szanowni Rodzice i Uczniowie !

 

Rozpoczęliśmy realizację programu Aktywni Błękitni, którego organizatorem jest PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Program Aktywni Błękitni zakłada promowanie oraz realizację  działań na rzecz edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy. Uczniowie dowiedzą się jak oszczędzać wodę, jak bezpiecznie korzystać z zasobów wodnych i rekreacji wodnej.


Koordynator programu

Dorota Puchalska

 
   

 

Szanowni Państwo,

 

 w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

 

 Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. 

 

Łączę wyrazy szacunku

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEN

   

 

Dzień Tumbo

 

21 listopada po raz kolejny w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Tumbo, czyli dzień solidarności z dziećmi i młodzieżą w żałobie. W tym dniu odbędzie się kiermasz ciast przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. Cały dochód ze sprzedaży przekazany zostanie do puszki Fundacji Hospicyjnej, z przeznaczeniem na pomoc materialną i psychologiczną dla Osieroconych Dzieci.

Bardzo prosimy, aby uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły ubrani na pomarańczowo. Jest to symboliczne nawiązanie do koloru Słonika Tumbo.

Nasi wolontariusze już zabrali się za przygotowania do Dnia Tumbo i wycinają pomarańczowe słoniki. Słoniki te otrzyma od nas każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły oraz rodzic, który tego dnia odwiedzi szkołę na znak solidarności z dziećmi i młodzieżą w żałobie.

Koordynatorzy akcji w szkole:

Katarzyna Dąbrowska

Agnieszka Kowalczyk

Joanna Mioduszewska

Agata Świątek

 

ZDJĘCIA

   

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Punktualnie o 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, by w ten sposób upamiętnić sto pierwszą rocznicę odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI.

 

ZDJĘCIA

   

 

 

Szanowni Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!
W tym roku również bierzemy udział w akcji DO HYMNU.

 

W piątek, 8 listopada o godz. 11:11.wspólnie odśpiewamy wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” - zbiórka

 11.05 na sali gimnastycznej.
Tego dnia przychodzicie w strojach biało-czerwonych i przynosicie flagi...

 

Magdalena Szyłejko

   

 

„Z kranu piję – zdrowo żyję!”

 

„Z kranu piję – zdrowo żyję!” – pod takim hasłem ruszyła tegoroczna kampania prowadzona dla uczniów naszej szkoły przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku. Dziękujemy Pani Elżbiecie Zygmuntowicz za wspaniałe warsztaty!

 

 

 

ZDJĘCIA

   

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJKI

 

W dniu 05.11.2019 w świetlicy obchodziliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJKI.  Z tej okazji dzieci stworzyły w grupach prace plastyczne, które z dumą pragną zaprezentować.

 

ZDJĘCIA

   

 

Błogosławieni Męczennicy Gdańscy

 

 

 

Warto znać „lokalnych” błogosławionych

Odważni, oddani drugiemu człowiekowi i Polsce, pomysłowi. Błogosławieni Męczennicy Gdańscy – przepiękny wzór dla młodych ludzi

 

 

ARTYKUŁ

   

 

Bitki literackie

 

Bitki literackie dobiegły końca. Przez ponad miesiąc obserwowaliśmy na portalach społecznościowych starcia Dziewczyn i Chłopaków z klasy Va na najśmieszniejsze, najstraszniejsze i najdziwniejsze fragmenty książek. Podliczyliśmy Wasze głosy i ogłosiliśmy werdykt. Po zaciętej i wyrównanej walce 2:1 dla Chłopaków!!! Wierzymy jednak, że wygrali wszyscy miłośnicy książek.
Uczestnicy Bitek otrzymali drobne upominki od naszego sponsora, wylosowaliśmy również nazwiska trzech osób spośród tych, którzy najgorliwiej wspierali naszą akcję na portalach społecznościowych.
Pozostało nam tylko bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i prosić, żebyście ich nie puszczali - projekt wysyłamy przecież na ogólnopolski konkurs #cojaczytam.

 

ZDJĘCIA

   

 

Mistrzostwa Świata Minigolfa

 

Trwają zawody Mistrzostw Świata Minigolfa w Chinach  - dzień trzeci rozgrywek. Polacy nie weszli do finału, ale trener reprezentacji narodowej wytypował z naszej polskiej ekipy dwoje: Monika Daniel i Maciej Mikołowski do składu mix - kobieta mężczyzna - pierwsze takie rundy na Mistrzostwach Świata. Grać będą jak jedna osoba na każdym dołku. Ciekawa rozgrywka.

World Minigolf Sport Federation na FB: https://www.facebook.com/minigolfsport/posts/

 
   

 

Bieg po zdrowie!

 

Dzięki zaangażowaniu mamy naszego absolwenta - Pani Anny Jachowicz, wsparciu Gabinetów SKIM oraz ratowników medycznych uczniowie klas I-III mieli okazję wziąć udział w zajęciach profilaktycznych. Warsztaty miały na celu promować zdrowy tryb życia i odżywiania się. Dzięki ratownikom medycznym poznali również zasady udzielania pierwszej pomocy. 

ZDJĘCIA

   

 

Czuwaj!

 

Chciałbym serdecznie zaprosić chłopaków w wieku 10-13 lat (IV-VI klasa SP) do dołączenia do 91 Gdańskiej Drużyny Harcerzy "Bractwo" im. Jana Bytnara "Rudego". Nasza drużyna należy do ZHR i wychowuje w duchu chrześcijańskich wartości, w duchu przyjaźni i braterstwa. To na zbiórkach harcerskich można się wyszaleć, odpocząć od smartfona, nauczyć się czegoś nowego, czy zawrzeć świetne znajomości. Jest to niezapomniana przygoda, której nikt potem nie żałuje :)

 

W najbliższy piątek będziemy mieli w SP 60 nabór na którym będziemy zachęcali Państwa synów do dołączenia do drużyny, bo to naprawdę piękna sprawa.

 

Trochę więcej szczegółów:

Najbliższa zbiórka zacznie się o godzinie 9:30 pod SP 60. Potrwa do około godziny 13:30, a zakończenie również będzie pod szkołą. Przyda się bilet na komunikację miejską, lub legitymacja z kartą mieszkańca Gdańska.

Zapraszam serdecznie do dołączenia, chociaż na pierwszą zbiórkę – tego nikt nie żałuje

Mam nadzieję, że Państwa syn podejmie wyzwanie i przeżyje z nami niezapomnianą przygodę.

 

Pozdrawiam

Drużynowy pwd. Aleksander Walukiewicz HR

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu:

Nr tel: 784162122

Mail: 91gdh@zhr.pl

Strona na Facebook’u: https://www.facebook.com/91-Gda%C5%84ska-Dru%C5%BCyna-Harcerzy-Bractwo-im-Jana-Bytnara-Rudego-1219944548144633/?ref=bookmarks

   

 

Wyprawa do Torunia

 

W piątek 18 października  klasy szóste wybrały się na całodzienną wycieczkę do Torunia. W programie było zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem, niesamowity seans w planetarium, pieczenie pierników oraz wizyta w Muzeum Piernika. Wróciliśmy zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach i pełni wrażeń.

 

ZDJĘCIA

   

 

Fotorelacja z Dnia Edukacji Narodowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA

   

 

   

 

BohaterON

BohaterON-włącz historię! Nasi uczniowie i w tym roku pamiętali o Powstańcach. Przygotowali piękne kartki, które teraz są już w drodze do adresatów.

   

 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

W dniu dzisiejszym, tj. 4 października, świętowaliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie starszych klas przeprowadzili masowe odpytywanie. Wyłonionych zostało po trzech mistrzów z każdej klasy, którzy wzięli udział w kolejnej turze zadań, w celu wyłonienia Mistrza Tabliczki Mnożenia SP nr 77. Zostali nimi: 1 miejsce uczennica klasy 7b, Iga S, 2 miejsce uczennica klasy 7a Kinga Ł, 3 miejsce uczeń klasy 6a Maciej D, w klasach młodszych..., 1 miejsce uczeń klasy 4 Franek W, 2 miejsce uczeń klasy 3a Tymek R, 3 miejsce uczeń klasy 4 Marcin R (serdecznie gratulujemy!).

W tym dniu doszło również do odwrócenia zwyczajowych ról, ponieważ obiektami odpytywania uczniów stali się również nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice. O gorliwości i zapale z jakim uczniowie sprawdzali umiejętności matematyczne belfrów, świadczyła liczba odznak noszonych przez nauczycieli, których umiejętności zostały dziś sprawdzone wielokrotnie przez różne grupy uczniów (i nie można było zgłosić nieprzygotowania).

Bawiliśmy się świetnie i już czekamy na powtórkę w przyszłym roku!

Katarzyna Dąbrowska i Katarzyna Ekowska

 

ZDJĘCIA

   

 

Dzień Chłopaka w 4a

 

Z okazji Dnia Chłopaka , uczniowie klasy 4a wybrali się do kręgielni  „Soprano” . Dziewczynki i chłopcy wykazali się nie lada umiejętnościami. Wszyscy świetnie się bawili i wrócili do szkoły pełni miłych wrażeń .

 

ZDJĘCIA

   

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

Dzisiaj odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w głosowaniu i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 

 

ZDJĘCIA

   

 

 

Ptasi przyjaciele – zielone lekcje


Z pasji do przyrody i ptaków drapieżnych zrodził się pomysł, by przekazać najmłodszym pokoleniom tajniki funkcjonowania przyrody w sposób, który zagwarantuje proste przyswojenie informacji. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionych sów, sokołów i jastrzębi nasi uczniowie mieli szansę dowiedzieć się, jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym się różnią od siebie. Każdy uczestnik tej niezwykłej lekcji mógł doświadczyć różnorodności tych ptaków i poznać najdrobniejsze szczegóły dzięki ich obecności na wyciągnięcie ręki.

 

 

 

ZDJĘCIA

   

 

Nasza szkoła BEZ plastiku

 

Spróbujmy zmienić nasze przyzwyczajenia! Ograniczmy zużycie plastiku i uratujmy naszą planetę! Wystarczy zastąpić plastik opakowaniami wielokrotnego użytku lub innymi biodegradowalnymi. Nasi uczniowie wiedzą, jak to zrobić. To wcale nie jest takie trudne!

NASZA szkoła BEZ plastiku – Gdańsk BEZ plastiku!

 

ZDJĘCIA

   

 

Europejski Dzień Języków

 

Tradycyjnie jak co roku świętowaliśmy Europejski Dzień Języków.

Każda klasa przygotowała plakaty z ciekawostkami o różnych państwach

europejskich. Przebraliśmy się też w barwy narodowe Polski, Włoch, Rumunii i Francji, a na przerwach słuchaliśmy piosenek w obcych językach. Świetnie się bawiliśmy i za rok zamierzamy znowu świętować

 

 

 

 

ZDJĘCIA

   

 

Lekcje z emocjami

 

Klasa Va rozpoczęła realizację projektu Uniwersytetu Dzieci "Lekcje z emocjami". Pierwsze zajęcia poświęcono idei drużyny. Czy jesteśmy jak Drużna Pierścienia? czy mamy wspólny cel? czy musimy się lubić? - oto tylko niektóre z pytań, które zadawaliśmy sobie podczas planowania i tworzenia urządzenia ułatwiającego życie człowieka. Po raz kolejny dowiedliśmy, że z niczego da się zrobić Coś:) O ile tylko jest się drużyną:)

ZDJĘCIA

   

 

Bitki_literackie

 

Uczniowie klasy Va podjęli nie lada wyzwanie! 

Ich projekt Bitki_literackie bierze udział w ogólnopolskim konkursie #cojaczytam organizowanym przez Fundację Nowoczesna Polska. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa w mediach społecznościowych. 


ZAPRASZAMY do wspierania ich kampanii czytelniczej, poprzez:

- oglądanie i udostępnianie publikowanych co tydzień filmików na Facebooku i Instagramie

- kibicowanie jednej z drużyn - Chłopakom lub Dziewczynom w bitwie na cytaty

- podjęcie wyzwania i zamieszczenie w komentarzach własnego filmiku lub zdjęcia, w którym pokażecie, co aktualnie czytacie (koniecznie z #wolnelektury, #cojaczytam)


Wśród osób aktywnie wspierających Bitki_literackie rozlosujemy NAGRODY!


Im więcej osób udostępni i polubi ich stronę na Facebooku i Instagramie, tym większa szansa na wygraną:)

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY W CZYTANIE!!!

   

 

Szóste klasy odwiedziły dziś  Akwarium Gdyńskie MIR.

 

To był dzień pełen wrażeń. W gdyńskim Akwarium oglądaliśmy film o tym ile plastikowych śmieci można znaleźć na plaży. Poznaliśmy rodzaje plastiku i oglądaliśmy go pod mikroskopem. Uczyliśmy się prawidłowo niszczyć kartony po sokach,  mleku etc. A na koniec oglądaliśmy różne morskie stworzenia.

 

ZDJĘCIA

   

 

Rusza Pomorska Liga Zadaniowa „Zdolni z Pomorza”

 

Zachęcamy do udziału w Pomorskiej Lidze Zadaniowej Zdolni z Pomorza w roku szkolnym 2019/2020.  

 

Konkurs przebiega w trzech etapach i przeznaczony jest dla:
•  uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych,
•  uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

 

Pomorska Liga Zadaniowa obejmuje przedmioty takie jak:

•  fizyka

•  informatyka

•  matematyka

•  biologia

•  chemia

przedmioty rozwijające kompetencje społeczne

 

Konkurs jest bezpłatny dla uczestników. Wystarczy zgłosić się do opiekuna projektu – Pani Doroty Puchalskiej

 

Laureaci Pomorskiej Ligi Zadaniowej Zdolni z Pomorza  otrzymują nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego, mogą ubiegać się w następnym roku szkolnym o zakwalifikowanie do projektów Zdolni z Pomorza w trybie „otwartych drzwi” oraz otrzymują punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

 

 

Regulamin i szczegółowe informacje na stronach: https://www.odn.slupsk.pl/projekty-i-programy/projekty-z-rpo/zdolni-z-pomorza-pomorska-liga-zadaniowa/rok-20192020/pomorska-liga-zadaniowa-zdolni-z-pomorza-20192020/

 
   

 

Zapraszamy uczniów do udziału w wyborach do Samorządu Uczniowskiego

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

Chcesz kandydować?

 

Przygotuj plakat w formacie A3 w terminie do 20 września. Plakat powinien zawierać następujące informacje:

 

•  Informacje o kandydacie, klasa, dane osobowe

•  Zainteresowania,

•  Coś o sobie,

•  Program wyborczy (co chcesz zrobić, co zmienić,

•  jakie masz plany, działania w Samorządzie Uczniowskim).

 

Wybory odbędą się pod koniec września. Plakaty zanosimy do pani Bacowskiej, do pani Zduńczuk, bądź do pani Wójcik. Osoba kandydująca nie musi być z trójki klasowej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Powodzenia!

 

   

 

Erasmus +

 

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie międzynarodowym Erasmus plus. Zachęcamy do śledzenia naszych postępów.

 

 

 

 

   

 

   

Klasa III B w Loopy's World

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA

 

   

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

 

 
         
 

 
         
 

 

 

 

Zebrania klasowe