STRONA GŁÓWNA

 
   
   
   
   

"100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości pamiętam i ja"

 

21.11.2018 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu  Gdańskiego został rozstrzygnięty konkurs "100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości pamiętam i ja" organizowany przez Stowarzyszenie Młodzi dla Polski Trójmiasto.

Uczennice naszej szkoły zajęły :

l miejsce Katarzyna Krynicka   kl. IVb w kategorii klas.lV - Vlll

ll miejsce Julia Lenartowicz kl. Vb w kategorii klas lV - Vlll

lll miejsce Carmen Perzyna kl. IIIa w kategorii klas l-lll

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Lenartowicz

Renata Gohra

 

ZDJĘCIA

   

 

Dzień Tumbo

 

21 listopada po raz kolejny w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Tumbo, czyli dzień solidarności z dziećmi i młodzieżą w żałobie. Tumbo to imię słonika, który jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej. W tym dniu przyszliśmy do szkoły ubrani na pomarańczowo, jako symboliczne nawiązanie do koloru słonika Tumbo i jako znak solidarności z dziećmi, które przeżywają żałobę po stracie najbliższych osób.

W tym dniu odbył się kiermasz ciast przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. Cały dochód ze sprzedaży przekazany został do puszki Fundacji Hospicyjnej, z przeznaczeniem na pomoc materialną i psychologiczną dla Osieroconych Dzieci.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych ciast na kiermasz, uczniom klas VII a i VIII a za pomoc w sprzedaży ciast, oraz wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za hojność.

Jednocześnie informujemy, że puszka, do której zbieraliśmy pieniądze będzie w szkole do 11 grudnia, więc gdyby ktoś jeszcze chciał wesprzeć Fundację Hospicyjną i pomóc Dzieciom Osieroconym, to zapraszamy do gabinetu Pana Dyrektora

 

 

Katarzyna Dąbrowska

Agnieszka Kowalczyk

Sylwia Zoltan

ZDJĘCIA   

   

 

Szkolny konkurs plastyczny „Barwy Ojczyste”

 

Dnia 14 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Barwy Ojczyste”

Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik i pomysłowością.

Komisja konkursowa nagrodziła prace następujących uczestników konkursu:

I miejsce: Zofia Kliz

II miejsce: Helena Radecka

III miejsce: Liwia Sowirka

 

Wyróżnienia:

Łucja Relitkowska

Blanka Lis

Antonia Zduńczuk

Carmen Perzyna

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy uczniom biorącym udział w konkursie  za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę.

ZDJĘCIA   

   

 

   
   

NIEPODLEGŁA DO HYMNU!

W dniu dzisiejszym punktualnie o godzinie 11.11, czcząc setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, zaśpiewaliśmy pełną wersję hymnu.

ZDJĘCIA

APEL

ROCZNICOWE DEKORACJE

KONKURS "PAMIĘTAM I JA!"

 

 
   

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Barwy Ojczyste”

 

W celu uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy zaprosić uczniów z klas 0-III szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „Barwy Ojczyste”.

 

KONKURSY   

   

 

„Serce od serca”

 

Spółka COPERNICUS Podmiot Leczniczy w Gdańsku i Pomorski Kurator Oświaty zapraszają środowisko oświatowe województwa pomorskiego (szkoły i placówki oświatowe) do włączenia się w Projekt “Serce od serca”, który ma na celu zapewnienie komfortu pacjentom z rakiem piersi.

 

 

STRONA Z OPISEM I INSTRUKCJĄ    

   

 

Bukiety z liści

 

 

30 października na zajęciach klasa ll a zrobiła piękne bukiety z liści. Wszyscy byli bardzo zadowoleni  z efektu swojej pracy i zabrali bukiety do domu.

 

ZDJĘCIA   

   

 

Sztafeta zadaniowa – praca w grupach na lekcjach matematyki

 

W dniach 18 i 19 października podczas lekcji matematyki uczniowie klas Vb, VIa, VIb, VIIa oraz VIIIa mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy rywalizując grupowo w „Sztafecie zadaniowej”.

Oto zasady konkurencji:

•  Nauczyciel dzieli uczniów na 4 – 5 osobowe drużyny (losowanie przed wejściem do sali),

•  Zadania dla grup przyczepione są  do tablicy, każda grupa miała kartki w innym kolorze, do rozwiązania jest 6 zadań,

•  Każda grupa ustala kolejność startowania zawodników oraz wybiera kapitana drużyny,

•  Jedna osoba z każdej drużyny na hasło START podchodzi do tablicy i odrywa pierwsze zadanie,

•  Uczniowie wspólnie pracują nad zadaniem, którego rozwiązanie zapisują na kartce (ważne, aby zadanie było zapisane przez osobę, która oderwała je od kartki przyczepionej do tablicy),

•  Gdy zadanie jest rozwiązane kolejna osoba z drużyny przyczepia kartę z rozwiązaniem do tablicy i odrywa kolejne zadanie i tak do wyczerpania zadań,

•  Nauczyciel systematycznie sprawdza kolejne, przyczepiane do tablicy rozwiązania zadań, błędne rozwiązania zwraca uczniom do poprawy,

•  Gdy zadanie jest prawidłowo rozwiązane nauczyciel rysuje na tablicy uśmiechniętą buźkę,

•  Drużyna, która w najkrótszym czasie poprawnie rozwiąże wszystkie zadania otrzymuje ocenę celującą.

 

Jak widać na zdjęciach, lekcja bardzo się uczniom podobała, a to dla nas znak, że takie zajęcia powinny być organizowane częściej.  

 

Katarzyna Dąbrowska

Katarzyna Ekowska

 

ZDJĘCIA   

   

 

Ślubowanie klas pierwszych

 

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych.
Uczniowie wraz z wychowawczyniami klas paniami Małgorzatą Kotwicą i Iwoną Brylowską, przygotowali inscenizację uświetniającą uroczystość pasowania.
Następnie, w obecności dyrekcji i rodziców dzieci przyrzekały, że będą pilnie się uczyć, i że będą dobrymi koleżankami i kolegami.
Pan dyrektor ogromnym ołówkiem pasował każdego kandydata na prawdziwego ucznia naszej szkoły.

 

ZDJĘCIA   

   

 

Nocka w szkole była suuuper”

 

Z piątku na sobotę na klasę II a czekała nowa przygoda, a to za sprawą pomysł spędzenia nocy w szkole. Dużo śmiechu i dobrej zabawy towarzyszyły tej nocy uczniom.

ZDJĘCIA   

   

 

Międzynarodowy Dzień Zwierząt

 

04.10.2018 w świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Tego dnia dzieci przyniosły swoje ulubione zwierzaki pluszaki. Rysowały ich portrety, bawiły się nimi. Omówiliśmy także zasady opiekowania się zwierzętami domowymi. To był bardzo miły dzień.

Maria Grabowska

Anna Lenartowicz

ZDJĘCIA   

   

 

Dzień Chłopaka w klasie V B

 

2 października 2018 roku uczniowie klasy V b wybrali się na kręgle z okazji Dnia Chłopka. Uczniowie świetnie się bawili, a grę w kręgle umiliła im pyszna pizza.

K. Dąbrowska

ZDJĘCIA   

   

 

BohaterON - włączamy historię w naszej szkole.
 

 

 

ZDJĘCIA   

   

 

Europejski Tydzień Sportu

 

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w dniach 26 – 27.09.2018 r. w naszej szkole odbyły się gry i zabawy dla najmłodszych. Pierwszego dnia gościliśmy dzieci z przedszkola „Kubuś Puchatek”, następnego odbyły się sztafety sprawnościowe dla klas 0 – III. W kategorii klas 0 – I zwyciężyła klasa I B zdobywając 13 punktów.

W klasach II – III walka była wyrównana do ostatniej konkurencji, po której okazało się że wszystkie klasy mają taką samą ilość punktów.

 

ZDJĘCIA   

   

 

Dzień Języków Obcych

 

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Mieliśmy możliwość przebrać się za mieszkańców różnych krajów europejskich, witać się w różnych językach, posłuchać muzyki i nawet zatańczyć Zorbę. A na obiad było przepyszne spaghetti.

ZDJĘCIA   

   

 

Spotkanie z Patrykiem

 

W dniu dzisiejszym klasa II a miała przyjemność spotkania się osobiście z Patrykiem. Chłopiec wraz z opiekunem odwiedził naszą klasę, aby osobiście podziękować dzieciom za wysłane urodzinowe kartki.

W ramach podziękowań Patryk nauczył nas układu tanecznego.

Dziękujemy!

ZDJĘCIA   

   

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

W ostatni piątek września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W związku z tym 28 września 2018 roku uczniowie klas V b, VI a, VI b, VII a i VIII a przystąpili do konkursu, mającego na celu wyłonienie klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Aby zdobyć ten tytuł uczniowie musieli bezbłędnie rozwiązać 24 przykłady, w jak najkrótszym czasie.

 

Oto lista zwycięzców:

Klasa V B:

I miejsce: Michał Falkin

II miejsce: Hubert Marzysz

III miejsce: Julia Lenartowicz

 

Klasa VI A:

I miejsce: Kinga Ługin

II miejsce: Julia Durska

III miejsce: Zuzanna Jurkowska

 

Klasa VI B:

I miejsce: Patrycja Matuszczak

II miejsce: Maja Raińska

III miejsce: Iga Sosnowska

 

Klasa VII A:

I miejsce: Paulina Kościowska

II miejsce: Eliasz Mroczkowski

III miejsce: Patrycja Miecznikowska

 

Klasa VIII A:

I miejsce: Tymoteusz Czura

II miejsce: Mateusz Dzioba

III miejsce: Jakub Maćkowski

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Katarzyna Dąbrowska

Katarzyna Ekowska

 

ZDJĘCIA   

   

 

Stypendia Prezydenta Miasta Gdańska

 

Miło nam poinformować, że siedmioro naszych uczniów otrzymało jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska. Za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2017/2018 nagrodzono ucznia kl. 7a – Filipa Wojciechowicza oraz uczniów klasy 8c- Marię Aleksejew, Antoniego Murdzka, Maję Kiełtykę. W kategorii sportowej wyróżniono uczennicę klasy 5b – Weronikę Markiewicz oraz dwie uczennice klasy 8c – Martę Durczak i Nadię Kardasz.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2018

 

Tegoroczne otwarcie działalności Klubu Wolontariatu rozpoczęło się akcją Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. W sobotę 15 września 2018r., od samego rana pomagaliśmy organizatorom przy akcji! Pogoda nam dopisała a cała grupa 23 uczniów nie zawiodła.

 

ZDJĘCIA   

   

 

Unia Rowerowa – Bezpieczna Głowa!

 

Z tym, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, zgodzimy się wszyscy… Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważny jest kask dla rowerzysty.

W czasie warsztatów dla uczniów klas piątych, w ramach projektu Unia Rowerowa – Bezpieczna Głowa!  mieliśmy okazję dowiedzieć się o podstawowych zasadach ruchu drogowego, obowiązkach rowerzystów, sposobie przygotowania roweru.

Warsztaty zakończyły się krótkim testem sprawdzającym znajomość obowiązujących przepisów i znaków drogowych. Wygrała klasa Va. Radości nie było miary, tym bardziej że zwycięzcy otrzymali kaski rowerowe!

Serdecznie gratulujemy!

ZDJĘCIA   

   

 

Szkolny Dzień Kropki

 

W piątek obchodziliśmy Szkolny Dzień Kropki.  Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy.

Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki. 

Dodatkowo przygotowane były dla uczniów kartki z kropką, gdzie każdy mógł podczas przerwy stworzyć oryginalną pracę plastyczną. 

ZDJĘCIA   

   

 

18 urodziny Patryka

 

Klasa II a wzięła udział w akcji „18 urodziny Patryka”.  Patryk jest bardzo wesołym i pełnym pasji chłopcem chorym na autyzm.

Dzieci z pełnym zaangażowaniem wypisywały kartki urodzinowe.

Mamy nadzieję, że powstałe kartki ucieszą Patryka.

ZDJĘCIA  

   

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

W dniu dzisiejszym  uczniowie  naszej szkoły spotkali się na placu apelowym, aby uroczyście rozpocząć rok szkolny 2018/2019.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz  satysfakcji z wykonywanej pracy!