STRONA GŁÓWNA

 
   
   

Spotkanie z Patrykiem

 

W dniu dzisiejszym klasa II a miała przyjemność spotkania się osobiście z Patrykiem. Chłopiec wraz z opiekunem odwiedził naszą klasę, aby osobiście podziękować dzieciom za wysłane urodzinowe kartki.

W ramach podziękowań Patryk nauczył nas układu tanecznego.

Dziękujemy!

ZDJĘCIA   

   

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

W ostatni piątek września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W związku z tym 28 września 2018 roku uczniowie klas V b, VI a, VI b, VII a i VIII a przystąpili do konkursu, mającego na celu wyłonienie klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Aby zdobyć ten tytuł uczniowie musieli bezbłędnie rozwiązać 24 przykłady, w jak najkrótszym czasie.

 

Oto lista zwycięzców:

Klasa V B:

I miejsce: Michał Falkin

II miejsce: Hubert Marzysz

III miejsce: Julia Lenartowicz

 

Klasa VI A:

I miejsce: Kinga Ługin

II miejsce: Julia Durska

III miejsce: Zuzanna Jurkowska

 

Klasa VI B:

I miejsce: Patrycja Matuszczak

II miejsce: Maja Raińska

III miejsce: Iga Sosnowska

 

Klasa VII A:

I miejsce: Paulina Kościowska

II miejsce: Eliasz Mroczkowski

III miejsce: Patrycja Miecznikowska

 

Klasa VIII A:

I miejsce: Tymoteusz Czura

II miejsce: Mateusz Dzioba

III miejsce: Jakub Maćkowski

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Katarzyna Dąbrowska

Katarzyna Ekowska

 

ZDJĘCIA   

   

 

Stypendia Prezydenta Miasta Gdańska

 

Miło nam poinformować, że siedmioro naszych uczniów otrzymało jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska. Za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2017/2018 nagrodzono ucznia kl. 7a – Filipa Wojciechowicza oraz uczniów klasy 8c- Marię Aleksejew, Antoniego Murdzka, Maję Kiełtykę. W kategorii sportowej wyróżniono uczennicę klasy 5b – Weronikę Markiewicz oraz dwie uczennice klasy 8c – Martę Durczak i Nadię Kardasz.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2018

 

Tegoroczne otwarcie działalności Klubu Wolontariatu rozpoczęło się akcją Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. W sobotę 15 września 2018r., od samego rana pomagaliśmy organizatorom przy akcji! Pogoda nam dopisała a cała grupa 23 uczniów nie zawiodła.

 

ZDJĘCIA   

   

 

Unia Rowerowa – Bezpieczna Głowa!

 

Z tym, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, zgodzimy się wszyscy… Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważny jest kask dla rowerzysty.

W czasie warsztatów dla uczniów klas piątych, w ramach projektu Unia Rowerowa – Bezpieczna Głowa!  mieliśmy okazję dowiedzieć się o podstawowych zasadach ruchu drogowego, obowiązkach rowerzystów, sposobie przygotowania roweru.

Warsztaty zakończyły się krótkim testem sprawdzającym znajomość obowiązujących przepisów i znaków drogowych. Wygrała klasa Va. Radości nie było miary, tym bardziej że zwycięzcy otrzymali kaski rowerowe!

Serdecznie gratulujemy!

ZDJĘCIA   

   

 

Szkolny Dzień Kropki

 

W piątek obchodziliśmy Szkolny Dzień Kropki.  Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy.

Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki. 

Dodatkowo przygotowane były dla uczniów kartki z kropką, gdzie każdy mógł podczas przerwy stworzyć oryginalną pracę plastyczną. 

ZDJĘCIA   

   

 

18 urodziny Patryka

 

Klasa II a wzięła udział w akcji „18 urodziny Patryka”.  Patryk jest bardzo wesołym i pełnym pasji chłopcem chorym na autyzm.

Dzieci z pełnym zaangażowaniem wypisywały kartki urodzinowe.

Mamy nadzieję, że powstałe kartki ucieszą Patryka.

ZDJĘCIA  

   

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

W dniu dzisiejszym  uczniowie  naszej szkoły spotkali się na placu apelowym, aby uroczyście rozpocząć rok szkolny 2018/2019.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz  satysfakcji z wykonywanej pracy!